Malul Sayılmayan Gaziler Derneği Web Portalı
Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

MALUL SAYILMAYAN GAZİLERMALUL SAYILMAYAN GAZİLER
DERNEĞİDERNEĞİ
www.www.
msgdernegimsgdernegi
.org.org
1 Ekim´de meclisin açılması ile birlikte Milliyetçi Haraket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ´nin talimatı ile bir çalışma yapılacağına ve Gazilik onurunuzu alacağınıza inanıyormusunuz?
Anket Anket

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...


İletişimİletişim Formu Formumalulsayilmayangaziler@hotmail.com

MALUL SAYILMAYAN GAZİ MURAT YENİDÜNYA´NIN HAYAT HİKAYESİ

MALUL SAYILMAYAN GAZİ MURAT YENİDÜNYA´NIN HAYAT HİKAYESİ


defa gösterilmiştir

"Ne düşünüyorum... Askerliğim... Acemi birliği ayrı,usta birliği ayrı bir heyecan. İsteseniz de bir daha yaşayamayacağınız, sevinciyle üzüntüsüyle Peygamber ocağı. Tabi Allah'ım bu vatan için kanımın akmasını da nasip etti. Keşke şehitliği de nasip etseydi diyor ba
zen insan. Ama geride kalanlar insanın belini büküyor.
Biraz isterseniz o anı anlatayım:

Büyük bir operasyondu. 4 gün aralıksız yürüdük. Cehennem Deresi dedikleri yere, Cudi'nin göbeğine girdik. Sabaha karşı benim mevzi darmadağın oldu. İnsan vurulduğunu hissetmiyor hemen ,o yüzden o gördüklerim, yaşadıklarım saniye saniye aklımda. Yanındaki mevzi ve kader arkadaşlarımdan evli olup da, şehit olurken bile anam anam feryatlarını nasıl unuturum... Sonra da birçok yerimden aldığım o yaraların soğumasıyla yaşadığım acıların tarifini... Ama inanın o anda bile ölüm gelmiyor insanın aklına. Ancak dakikalar geçtikçe sol göğsümden aldığım ağır yara nefes almamı engellerken, 5-6 arkadaşımın beni bir ara helikoptere taşırken yere koyup bana bakışları, başıma gelip "Murat Çavuş'um Kelime-i Şehadet getir." demeleri... Ve sonrasında "Allah'ım herhalde öleceğim." dedim içimden. Ama yemin ederim ki hiç üzülmedim. O anki tek kaygım, ben ölürsem annemin ve babamın çok üzüleceğiydi. Ve inanın 20 yaşıma kadar yaşadığım hayat film şeridi gibi geçti gözümün önünden. Ama Allah'ım "Yaşayacaksın." dedi. Mucize eseri kurtuldum. Hamdolsun ki şimdi güzel bir ailem var. Dünya tatlısı 2 kızım ve eşim var. Bu vatanı kimse bölemez. Kimse de bunun üzerinden siyaset yapamaz. Bu uğurda can verenler ve geride kalan yetimler bu dünyada olmasa da öbür tarafta hesap sorar."
2 ağır ameliyata rağmen gazi sayılmayan Murat YENİDÜNYA

Murat YENİDÜNYA kendi ağzından yazdığı hayat hikayesini bizlerle paylaştı. 

Murat YENİDÜNYA'da bölücü terör örgütleri ile girdiği çatışmada yaralandı ve bizler gibi malul gazi sayılmadı. 

YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0713

© 2017 Andiçen Mahallesi 71. Cadde Gölge Sokak No:2/A Sincan/ANKARA
Malul Sayılmayan Gaziler Derneği İnternet Sitesi http://www.malulsayilmayangaziler.org

Tam Ekran